Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ponad milion osób przejdź do galerii

Tyle zmieściło się na pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia niepodległości i 40. rocznicy wyboru polskiego papieża.

W kościele parafialnym w Pawęzowie została odsłonięta tablica upamiętniająca 100-lecie niepodległości oraz 40. Rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

- Tablica przywołuje I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski i homilię papieża podczas Mszy św. na krakowskich Błoniach w 1979 roku. Ojciec św. prosił nas wówczas, abyśmy dziedzictwo, któremu na imię Polska, przyjęli i ochronili - tłumaczy ks. proboszcz Tadeusz Wszołek.

Tablicę odsłonili długoletni proboszcz w Pawęzowie ks. Jan Bereś oraz wnuczka legionisty Małgorzata Niedojadło.

Ks. Jan Bereś i Małgorzata Niedojadło   Ks. Jan Bereś i Małgorzata Niedojadło
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
- Mój dziadek ze strony mamy, Stefan Wałaszek, był jedynym z ówczesnej gminy Lisia Góra, który zgłosił się do Legionów i to na samym początku, czyli w 1914 roku. Przeszedł cały szlak bojowy aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. Miał około 16 lat, kiedy poszedł walczyć - wspomina pani Małgorzata.

Chór męski z Pawęzowa   Chór męski z Pawęzowa
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Mszy św. w intencji ojczyzny przewodniczył ks. prał. dr Stanisław Bilski, dziekan dekanatu Tarnów-Północ. Podczas Eucharystii zaśpiewał chór męski, który zawiązał się na okoliczność uroczystości. Dorosłym śpiewakom towarzyszyła dziecięca schola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL