Nowy numer 2/2021 Archiwum

Będą drugie tury

W największych miastach regionu, czyli w Tarnowie, Nowym Sączu i Mielcu, będzie wyborcza dogrywka.

W Tarnowie w drugiej turze o głosy mieszkańców miasta będą walczyli Roman Ciepiela (KO) i Kazimierz Koprowski (PiS). Pierwszy uzyskał nieoficjalnie 42 procent poparcia, drugi 32. Wybory odbędą się ponownie w Nowym Sączu. Do walki o głosy sądeczan staną Iwona Mularczyk (PiS) i Ludomir Handzel (Koalicja Nowosądecka). W Mielcu o fotel prezydenta w drugiej turze wyborów będą się ubiegali Fryderyk Kapinos (PiS) i Jacek Wiśniewski (RDZM).

Nie rozstrzygnięto, kto zostanie burmistrzem w Bochni (Krzysztof Kokoszka z PiS oraz urzędujący włodarz Stefan Kolawiński), Brzesku (Sławomir Pater z PiS i Tomasz Latocha z PSL), Czchowie (dotychczasowy burmistrz Marek Chudoba KW „Samorządność 2018” i Krzysztof Szot z PiS), Krynicy (dotychczasowy burmistrz Dariusz Reśko i Piotr Ryba KWW Piotra Ryby), Wojniczu (Tadeusz Bąk KWW „Nasza Gmina Wspólna Sprawa” i Stanisław Plichta KWW „Wspólna Gmina”), Żabnie (Marta Herduś z PiS i Anna Skalak z PSL).

Druga tura wyborów odbędzie się także w niektórych gminach. W Wierzchosławicach o fotel wójta powalczą Andrzej Mróz (KWW Andrzeja Mroza) z dotychczasowym włodarzem Zbigniewem Drągiem (KWW „Gospodarna Gmina”). W Gnojniku wójt Sławomir Paterek (KWW Sławomira Paterka) powalczy w drugiej turze z Leszkiem Ząbkowskim (PiS).

Frekwencja wyborcza w województwie małopolskim wyniosła ponad 53 procent, zaś w podkarpackim blisko 53. W wyborach do sejmików tych województw większość uzyskało Prawo i Sprawiedliwość.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama