Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rzym nad Łubinką

Biskup Andrzej Jeż uroczyście wprowadził sądeczan z os. Barskiego do nowej świątyni. Pięknie tam. Jak w bazylice św. Piotra...

Jak tłumaczy miejscowy proboszcz ks. Zbigniew Biernat, kościół powstał jako wotum wdzięczności za życie, ale przede wszystkim za pobyt Ojca Świętego na starosądeckiej ziemi. Bryłą przypomina bazylikę św. Piotra w Rzymie.

– Pewne elementy wystroju także będą do niej nawiązywać. Już w głównym ołtarzu znajduje się witraż przedstawiający Ducha Świętego, który jest kopią z rzymskiej bazyliki – dodaje ks. Biernat. „Rzymska bazylika” w Nowym Sączu nad rzeką Łubinką jest oczywiście dużo mniejsza. Świątynia powstała na planie krzyża. Na drzwiach wejściowych umieszczono 12 scen z życia Jana Pawła II. Biskup tarnowski Andrzej Jeż, który był inicjatorem powstania tej świątyni, w czasie poświęcenia kościoła 21 października wskazywał na krzyż, który jest punktem odniesienia do Boga i drugiego człowieka. Nawiązał do kopuły kościoła, która jest jak opatrznościowy parasol ochronny Boga troszczącego się o nas codziennie. Mówił, na czym polega prawdziwa wielkość człowieka. Dziękował parafianom za wszelkie zaangażowanie, którego zewnętrznym wyrazem jest piękny kościół. Życzył, by był obrazem tejże wspólnoty budowanej na wzór Jezusa Chrystusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL