GN 41/2019 Archiwum

Pieszo do Matki przejdź do galerii

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie pielgrzymowali do sanktuarium maryjnego w Tuchowie.

Pielgrzymka całej wspólnoty seminaryjnej odbyła się 20 października. - Z Tarnowa wyszliśmy o 5.30. Czas na pokonanie 24 kilometrów wypełniła modlitwa, ale była też okazja do zrobienia quizu wiedzy o Seminarium, w którym udział wzięli tak przełożeni jak i klerycy - mówi ojciec duchowny ks. Tomasz Rąpała.

Najważniejszym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Eucharystii koncelebrowanej przez księży przełożonych przewodniczył ks. dr Adam Kuś, wykładowca filozofii. Po Mszy św. klerycy odprawili Drogę Krzyżową na placu sanktuaryjnym. Modlili się za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa.

- To bardzo ważny dzień w życiu naszego domu - seminarium! Dlaczego? Nie dlatego, że ponosimy jakiś trud, bo trudno tutaj mówić o jakiejś wielkiej ascezie, ale ten dzień jest ważny, bo ta krótka pielgrzymka ukazuje jeden kierunek patrzenia: z Maryją do Jezusa. A kleryk, potem kapłan, ma mieć taki właśnie cel. Ksiądz jest drodze..., i wtedy spotyka ludzi, i zabiera ich ze sobą. Na kanapie się gnuśnieje, a tacy są nikomu niepotrzebni. Kościół katolicki ma cel - Niebo! Dlatego idziemy i nie ustaniemy. I zabieramy wielu ze sobą. Chodźcie z nami... - dodaje ks. Rąpała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL