Nowy numer 41/2019 Archiwum

Brawa, łzy wzruszenia i zachwytu

Szkoła podstawowa w Rudzie zaprosiła mieszkańców parafii na spotkanie ze św. Janem Pawłem II.

- Wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 roku był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie „Nie lękajcie się!” - mówi Jadwiga Kawka, organizator modlitewnego spotkania, które odbyło się w kościele parafialnym w Rudzie.

Jak co roku uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej im. Józefa Gorlacha wspominali św. Jana Pawła II. Młodzież poprowadziła modlitwę różańcową w kościele parafialnym. Następnie słowem i piosenką przypomniała fakty z życia Ojca św. i jego nauczanie. - Narracja przeplatana były wzruszającymi wierszami i pięknymi pieśniami. Młodzi artyści włożyli wiele serca, pasji, zapału i energii w to, aby jak najlepiej uczcić pamięć naszego świętego papieża. Wysiłek dzieci został doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność. Były brawa, łzy wzruszenia i zachwytu. Słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli skierował również ksiądz Roman Wrona - dodaje pani Jadwiga, która razem z Ireneuszem Weryńskim przygotowała obchody dnia papieskiego.

Uczestnicy spotkania ze św. Janem Pawłem II   Uczestnicy spotkania ze św. Janem Pawłem II
Archiwum szkoły
Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II, które ufundowała Joanna Działo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL