Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bale czas zacząć!

Przed uroczystością Wszystkich Świętych parafie zapraszają na modlitewne spotkania z mieszkańcami Nieba.

25 października w szkole podstawowej w Binczarowej organizowany jest „Bal Wszystkich Świętych”. - Jest to chrześcijańska odpowiedź na pojawiające się pogańskie inicjatywy Halloween, mające także związek z satanizmem. Bal organizowany jest dla dzieci, ale kierowany jest także do dorosłych. Dochód z balu przeznaczony będzie na zakup multimediów do sal. Mamusie i tatusiowie także mogą się przebrać za jakiegoś świętego i przyjść do szkoły z dziećmi - czytamy na stronie internetowej parafii.

Przed pochodem świętych w Pleśnej   Przed pochodem świętych w Pleśnej
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
26 października przez bobowski rynek przejdzie Pochód Świętych. Rozpocznie się o godz. 19 przy kościele pw. św. Zofii, następnie uczestnicy Pochodu przejdą przez rynek do Zespołu Szkół Zawodowych, gdzie dla młodych z całego dekanatu zagra klerycki zespół Bethesda. Warto dodać, że bobowska parafia ma tytuł Wszystkich Świętych.

27 października w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy - Latoszynie odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży i „Bal Wszystkich Świętych”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 zostanie odmówiony różaniec, a po nim zostanie odprawiona Msza św. W domu parafialnym zaplanowano agapę i zabawę, którą zakończy Apel Jasnogórski. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy modlitwą i tańcem chcą uwielbić Boga. - Prosimy rodziców, aby zachęcili młodzież do udziału w spotkaniu. Szczególnie liczymy na kandydatów do sakramentu bierzmowania - podkreślają.

Z okazji Wszystkich Świętych odbędą się dekanalne spotkania młodych ze świętymi   Z okazji Wszystkich Świętych odbędą się dekanalne spotkania młodych ze świętymi
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
31 października w Chorzelowie i w Pleśnej odbędzie się dekanalne spotkanie ze świętymi. Tego samego dnia Noc Świętych organizowana jest po raz drugi w Szalowej. Gościem spotkania będzie bp Leszek Leszkiewicz. Noc Świętych rozpocznie się o godz. 19 korowodem świętych. O godz. 19.30 konferencję wygłosi bp Leszkiewicz, z którym będzie też okazja do rozmowy „w cztery oczy”. O godz. 20.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie też okazja do spowiedzi. Noc Świętych zakończy obrzęd Komunii św. i błogosławieństwo.

31 października Noc Świętych odbędzie się również w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii zaprasza na kolejne nabożeństwo „Noc Świętych”, które rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele górnym. W programie procesja z relikwiami świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólny śpiew oraz błogosławieństwo i rozesłanie - mówią organizatorzy.

Bale czas zacząć!   Plakat Dębickiego Pochodu Świętych 31 października Korowód Wszystkich Świętych przejdzie przez Dębicę. Rozpocznie się modlitwą o godz. 16 w kościele św. Jadwigi, skąd nastąpi przemarsz do kościoła Ducha Świętego na wspólną Eucharystię. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w strój świętego oraz zabrania ze sobą lampionów i instrumentów (mogą być nawet własnoręcznie zrobione grzechotki).

Patriotyczny korowód świętych odbędzie się 31 października w Szczawnicy. Początek o godz. 16. Z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szczawnicka młodzież w tegorocznym korowodzie upamiętni szczególnie tych świętych, którzy zasłużyli się dla ojczyzny.

3 listopada w Tarnowie - Mościcach odbędzie się dla dzieci w wieku 4 do 10 lat wraz z rodzicami „III Parafialny Bal Wszystkich Świętych”. Miejsce spotkania to MOST. Początek o godz. 17.30. Na bal należy przybyć w stroju wybranego świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama