Nowy numer 42/2019 Archiwum

Do niedzieli "Serce w pasiaku"

Film Dawida Szpary o Stefanii Łąckiej można do 28 października obejrzeć w kinie "Sokół" w Dąbrowie Tarnowskiej.

Film pt. „Serce w pasiaku – Stefania Łącka” to dokument fabularyzowany. Koncepcja scenariusza oparta jest na wywiadach z rozmówcami – historykami, członkami rodziny i teologami Kościoła badającymi kult życia i świętość bohaterki z Powiśla. Inspiratorem powstania filmu jest historyk Kościoła ks. dr Ryszard Banach – jeden z głównych narratorów.

Wypowiedzi znawców przeplatają sceny fabularne ukazujące życie Stefanii Łąckiej, od lat dziecięcych do śmierci.

W filmie wzięło udział bardzo wielu statystów – mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i okolic a główną rolę, wcielając się w postać Stefanii Łąckiej, gra młoda rodowita dąbrowianka Anna Gawęda.

Film trwa 80 min. W dąbrowskim kinie "Sokół" można go zobaczyć dzisiaj (w piątek - 25.10) o godz. 16, jutro (26.10) o godz. 14 i w niedzielę (28.10) o 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL