Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ks. Stanisław Wojdak nagrodzony medalem dla wybitnych misjonarzy

Medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis” wręczone zostały dzisiaj w Warszawie.

Uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in Opere Evangelizationis" osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji odbyła się 25 października w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Wydarzenie zorganizowane w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) zgromadziło przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce: przede wszystkim samych misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Wśród nagrodzonych jest tarnowski kapłan ks. Stanisław Wojdak, który otrzymał medal w kategorii "pomoc modlitewna i duchowa".

Ks. prał. Stanisław Wojdak jest byłym misjonarzem w RŚA, obecnie ojcem duchownym fideidonistów tarnowskich. To założyciel i opiekun Ogniska Misyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, inicjator kleryckich staży misyjnych, które trwają od 11 lat.

Był pomysłodawcą i wykonawcą projektu - domu dla dzieci ulicy w Bimbo. W Tarnowie w 2009 r. założył Legion Misyjny zrzeszający duchownych, osoby konsekrowane, kleryków i świeckich. Członkowie modlą się w intencji dzieła ewangelizacji świata i spotykają się z misjonarzami. Obecnie pełni także funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Misyjnego Kurii w Tarnowie.

Ks. Stanisław Wojdak nagrodzony medalem dla wybitnych misjonarzy   Roman Koszowski /Foto Gość Medalem "Benemerenti in Opere Evangelizationis" Komisja Episkopatu Polski ds. Misji nagrodziła także "Gościa Niedzielnego". Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji.

Więcej na temat uhonorowanych w tym roku medalem "Benemerenti in Opere Evangelizationis" przeczytasz TUTAJ.

Również tarnowska edycja "Gościa Niedzielnego" pisze wiele na swoich łamach o misjach, misjonarzach i inicjatywach misyjnych. Poniżej tylko niektóre z naszych artykułów:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama