Nowy numer 42/2019 Archiwum

Debaty oksfordzkie dla kleryków

Marcin Lewandowski z Tarnowa poprowadzi warsztaty na ogólnopolskim forum dla prefektów seminaryjnych.

Już w ten weekend w Ołtarzewie odbędzie się pierwsze w Polsce i na świecie Forum Prefektów Studiów, którego celem jest zainicjowanie współpracy osób odpowiedzialnych za edukację seminaryjną i doskonalenie jakości nauczania i komunikowania w seminariach w kontekście współczesnych wyzwań społecznych, kulturowych i eklezjalnych.

Wśród ekspertów zaproszonych na forum jest Marcin Lewandowski z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii, a zarazem prezes Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie oraz pomysłodawca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.

Marcin Lewandowski wspólnie z Janem Piosikiem z Poznania, członkiem Komitetu Organizacyjnego Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, poprowadzą warsztaty dla wykładowców, podczas których pokażą możliwości debaty oksfordzkiej jako użytecznego narzędzia służącego rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych i społecznych alumnów.

- Cieszymy się z zaproszenia i dostrzeżenia naszego świata debat, który kształci umiejętność dialogu, będącego jedną z kluczowych dróg ewangelizacji w dzisiejszym świecie - mówi Marcin Lewandowski, uważając, że dialog przede wszystkim opiera się na umiejętności słuchania. To stąd warsztaty zatytułowane zostały "Słuchaj, Izraelu".

W ubiegłym roku tego rodzaju warsztaty z debaty oksfordzkiej Marcin Lewandowski prowadził dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Nie były obowiązkowe, a mimo to wzięło w nich udział blisko 100 alumnów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL