Nowy numer 2/2021 Archiwum

Do następnego Miesiąca Papieskiego przejdź do galerii

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku zakończył się październikowy czas spotkań z Janem Pawłem II.

Uroczystym koncertem zakończył się VII Miesiąc Papieski w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Chór sanktuaryjny ze Szczepanowa i orkiestra dęta z Okulic pod batutą kapelmistrza Mariusza Kurnika i kierownika chóru Wojciecha Oleksyka zaśpiewali i zagrali utwory związane z historią Polski, odzyskaniem niepodległości oraz św. Janem Pawłem II. Koncert, prowadzony przez brzeską poetkę i autorkę przedstawień teatralnych Agatę Podłęcką, zakończył październikowy czas spotkania z papieżem Polakiem.

– Jeszcze do połowy listopada można zobaczyć wystawę „Madonny Polskie” Franciszka Kafla, której wernisaż otworzył Miesiąc Papieski. Bardzo wiele uwagi poświęciliśmy dzieciom, dla których zostały zorganizowane lekcje biblioteczne o Janie Pawle II oraz spotkanie z Joanną Krzyżanek, autorką książki o Karolku, który został papieżem. O Janie Pawle II opowiedziały także przedszkolaki podczas specjalnego przestawienia dla najmłodszych. W sumie ponad tysiąc osób skorzystało z zaproszenia do udziału w wydarzeniach Miesiąca Papieskiego – mówią organizatorzy.

Jan Paweł II jest patronem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku, w którym mieści się książnica, a także Miejski Ośrodek Kultury, mający także swój udział w przygotowaniu finałowego koncertu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama