Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oazowicze o powołaniu

W Brzesku, Bochni, Dębicy, Mielcu i Nowym Sączu odbyły się Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Zgromadziły one przede wszystkim rodziny z Domowego Kościoła, ale nie zabrakło też dzieci i młodzieży oazowej. Na program niedzielnych spotkań, które odbyły się 21 i 28 października, złożyły się: uroczyste zawiązanie wspólnoty, konferencja wygłoszona przez kapłana, spotkanie w grupach, medytacja nad słowem Bożym, oczywiście Eucharystia oraz agapa - wspólna biesiada przy stole.

Oazowicze o powołaniu   Dzień wspólnoty w Brzesku arch. Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Głównym tematem pierwszego w tym roku formacyjnym dla oazowiczów Dnia Wspólnoty było: Powołanie - moja codzienność.

- Temat ten wydaje się bliski i wszystkim znany, ale ciągle trzeba do niego wracać. Myśląc o powołaniu skupiamy się przede wszystkim na kapłańskim, zakonnym, małżeńskim. A tymczasem wszyscy mamy także inne powołania. Każdego dnia Bóg nas do czegoś powołuje - zauważa Irena Bąba, która razem z mężem Józefem, tworzy parę rejonową w Brzesku. To oni przygotowywali oazowe spotkanie.

Czy zawsze odpowiadamy tak? Co jest przeszkodą, a co pomaga w rozeznaniu powołania? - na te i podobne pytania odpowiadali uczestnicy Dni Wspólnoty.

- Wszystko po to, aby jeszcze lepiej realizować swoją drogę do świętości - podsumowują organizatorzy niedzielnych spotkań.

Oazowicze o powołaniu   Dzień wspólnoty w Brzesku arch. Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL