Nowy numer 42/2019 Archiwum

Polscy lekarze są w szpitalu w Bagandou

Ich misja jest możliwa dzięki współpracy z Dziełem Misyjnym Diecezji Tarnowskiej i funduszom zebranym przez naszych kolędników misyjnych.

Tutejszy zespół operujący już chyba nas nie cierpi, takie narzuciliśmy tempo - piszą na blogu warszawscy lekarze, którzy ponad tydzień temu wyjechali do szpitala w Bagandou. Głównym organizatorem misji lek. med. Emilia Bylicka z Warszawy, która w Republice Środkowoafrykańskiej znana jest ze swojej gorliwej posługi w niejednym ośrodku medycznym. Towarzyszą jej chirurdzy Katarzyna Cybula i Paweł Sobieszczuk oraz anestezjolog Anna Borkowska.

Cała wyprawa jest możliwa dzięki współpracy z Dziełem Misyjnym Diecezji Tarnowskiej, które dysponuje funduszami zgromadzonymi przez kolędników misyjnych. Misję wsparli również ludzie dobrej woli, przekazując środki na zakup sprzętu medycznego potrzebnego do przeprowadzania operacji.

Z lekarzami współpracują siostry kombonianki, prowadzące szpital. W ciągu tygodnia ekipa wykonała 11 operacji i przeprowadziła ponad 20 konsultacji chorych z problemami chirurgicznymi. Wśród operowanych chorych są także Pigmeje, którzy przyjechali do Bagandou z odległego od ponad 450 km regionu Sangha Mbaere.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL