Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. Czesław Muszyński (AKTUALIZACJA)

Przez 23 lata był proboszczem w Moszczenicy. Mieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie.

Dziś, 3 listopada, w wieku 82 lat zmarł ks. prałat Czesław Muszyński. Pochodził z parafii pw. Michała Archanioła w Binarowej.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Karola Pękali w 1961 roku. Jako wikariusz pracował w Książnicach, Jodłowej, Jadownikach, w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i Chomranicach. Proboszczem był w Szerzynach i Moszczenicy.

To tej ostatniej parafii poświęcił 23 lata (1982-2005) swej kapłańskiej posługi, na którą złożyła się budowa nowego kościoła. Od początku kierowania parafią rozpoczął starania o zezwolenie na jego budowę, a kiedy w 1996 roku parafia przenosiła się do nowej świątyni, jedyną rzeczą, jaką wzięto ze starego kościoła, był obraz Matki Bożej Szkaplerznej.

Po przejściu na emeryturę od roku 2005 ks. prał. Czesław Muszyński mieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Moszczeniccy parafianie go odwiedzali, byli także, kiedy świętował swoje 80. urodziny.

Informacje na temat pogrzebu zostaną podane w późniejszym terminie.

Msza święta o spokój duszy dla śp. ks. Czesława Muszyńskiego zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie we wtorek (6 listopada) o godz. 9. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Czesława do kościoła parafialnego w Moszczenicy odbędzie się we wtorek (6 listopada) o godz. 12. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Moszczenicy w środę (7 listopada) o godz. 12.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama