Nowy numer 41/2019 Archiwum

100 metrów biało-czerwonej

W Skrzyszowie k. Tarnowa mieszkańcy postanowili uczcić jubileusz niepodległości nietypową inicjatywą.

W hali sportowej szkoły podstawowej w Skrzyszowie 3 listopada odbyło się szycie flagi narodowej o długości 100 metrów.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Stanisław Plebanek, który podkreślał, że 100 metrów flagi jest symbolem 100 lat polskiej niepodległości.

W szycie flagi mógł włączyć się każdy z mieszkańców Skrzyszowa. Będzie ją można zobaczyć podczas gminnych uroczystości 11 listopada.

- Zachęcam wszystkich chętnych do niesienia flagi 11 listopada spod pomnika rozstrzelanych w Lesie Kruk w Skrzyszowie pod kościół parafialny. Następnie flaga będzie zawieszona na elewacji szkoły. Jako pomysłodawca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli zrealizować pomysł. Panu wójtowi Marcinowi Kiwiorowi za akceptację pomysłu. Zastępcy dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie pani Danucie Flaumenhaft za zakup materiału i pani Jolancie Furtak za pomoc w realizacji projektu. Pani krawcowej i wszystkim, którzy zaangażowali się w szycie flagi. Oraz panu Robertowi Wadyckiemu dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie za udostępnienie hali sportowej i zgodę na zawieszenie na niej flagi - mówi Stanisław Plebanek.

Zobacz materiał Tarnowskiej.tv:

Patriotyzm po skrzyszowsku. Mieszkańcy gminy uszyli stumetrową flagę!
Telewizja Tarnowska.tv

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL