GN 3/2021 Archiwum

Serce rośnie!

Bocheńscy uczniowie skonsolidowali siły, bijąc Rekord dla Niepodległej. W akcji wzięła udział niemal każda szkoła w diecezji tarnowskiej.

Uczniowie wraz z nauczycielami 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy, włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej", zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji przyłączali się również przedszkolacy.

- Nie było to trudne wyzwanie, ponieważ dzieci w naszej szkole uczone są hymnu od pierwszej klasy i chętnie go śpiewają - mówi Joanna Dźwigniewska-Gargula ze Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej.

Serce rośnie!   Akademia niepodległościowa w Koniuszowej Archiwum SP w Koniuszowej Uczniowie śpiewali w budynkach szkół, przygotowując na ten dzień okolicznościowe akademie, jak to było w Koniuszowej, ale też przed szkołami oraz gromadząc się na stadionach i w centrach miast.

Serce rośnie!   Tak w Pilźnie Publiczna Szkoła Podstawowa uczciła jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Krzysztof Kosowski /Gmina Pilzno Uczniowie bocheńskich szkół podstawowych i średnich zgromadzili się wspólnie na stadionie MOSiR. Skonsolidowali siły, dzięki czemu "Mazurka Dąbrowskiego" zaśpiewało kilkaset osób. Portal bochnianin.pl prowadził transmisję na żywo tego wydarzenia. Internauci chętnie komentowali ten pokaz, gratulując, nazywając uczniów przyszłością Polski. Jedna z osób napisała: "Serce rośnie! Jeszcze Polska nie zginęła...".

Zobaczcie, posłuchajcie:

Bochnianin.pl: Uczniowie bocheńskich szkół śpiewają wspólnie hymn narodowy
serwisBochnianinPL

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama