Nowy numer 42/2019 Archiwum

Serce rośnie!

Bocheńscy uczniowie skonsolidowali siły, bijąc Rekord dla Niepodległej. W akcji wzięła udział niemal każda szkoła w diecezji tarnowskiej.

Uczniowie wraz z nauczycielami 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy, włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej", zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji przyłączali się również przedszkolacy.

- Nie było to trudne wyzwanie, ponieważ dzieci w naszej szkole uczone są hymnu od pierwszej klasy i chętnie go śpiewają - mówi Joanna Dźwigniewska-Gargula ze Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej.

Serce rośnie!   Akademia niepodległościowa w Koniuszowej Archiwum SP w Koniuszowej Uczniowie śpiewali w budynkach szkół, przygotowując na ten dzień okolicznościowe akademie, jak to było w Koniuszowej, ale też przed szkołami oraz gromadząc się na stadionach i w centrach miast.

Serce rośnie!   Tak w Pilźnie Publiczna Szkoła Podstawowa uczciła jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Krzysztof Kosowski /Gmina Pilzno Uczniowie bocheńskich szkół podstawowych i średnich zgromadzili się wspólnie na stadionie MOSiR. Skonsolidowali siły, dzięki czemu "Mazurka Dąbrowskiego" zaśpiewało kilkaset osób. Portal bochnianin.pl prowadził transmisję na żywo tego wydarzenia. Internauci chętnie komentowali ten pokaz, gratulując, nazywając uczniów przyszłością Polski. Jedna z osób napisała: "Serce rośnie! Jeszcze Polska nie zginęła...".

Zobaczcie, posłuchajcie:

Bochnianin.pl: Uczniowie bocheńskich szkół śpiewają wspólnie hymn narodowy
serwisBochnianinPL

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL