Nowy numer 3/2021 Archiwum

70 lektorów przejdź do galerii

Do grona czytających słowo Boże w parafiach dekanatu piwniczańskiego włączył ich bp Stanisław Salaterski.

W kościele parafialnym w Piwnicznej-Zdroju odbyło się 10 listopada uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów, którzy pochodzą z 6 parafii należących do piwniczańskiego dekanatu.

Mszy św. przewodniczył bp Salaterski, który podkreślił, że Bóg stosuje pedagogię opartą na słowie "więcej". - Od was jako lektorów będzie wymagał większego zaangażowania w służbę przy ołtarzu, coraz lepszego przygotowania liturgii, a zwłaszcza liturgii słowa Bożego. Przekazujcie je rzetelnie, solidnie przygotowując się z czytania tekstów Pisma Świętego, aby ludzie usłyszeli głośno i wyraźnie słowo samego Boga. Żyjcie nim także poza liturgią i niech znakiem tego będzie dbałość o codzienny język, o to, w jaki sposób rozmawiacie ze sobą, aby patrzący na was rodzice, nauczyciele, koledzy widzieli w was przykład i wzór do naśladowania - mówił w homilii bp Salaterski.

Nowi lektorzy   Nowi lektorzy
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Chłopcy przygotowywali się do uroczystości podczas kilkutygodniowego kursu. - Z księżmi mieliśmy zajęcia z liturgiki Pisma Świętego. Z panią polonistką uczyliśmy się zasad odpowiedniego czytania, żeby ludzie nas zrozumieli i usłyszeli czytane przez nas teksty. Pani uczyła nas nawet, jak ważne są znaki interpunkcyjne - mówią Krzysiek Kulig i Szymon Syga z Piwnicznej-Zdroju.

Krzyśkowi zostanie lektorem zaproponowali koledzy. - Będąc nim, mam okazję być bliżej Pana Boga, Jego słowa. Myślę, że to będzie nie tylko wyzwanie, ale i okazja do pogłębienia mojej relacji z Jezusem - mówi Krzysiek.

Dla Szymona przykładem był starszy brat, który jest lektorem. - Chciałem zobaczyć, jak to jest z tym czytaniem w kościele. Wcześniej byłem ministrantem, więc służba przy ołtarzu nie jest mi obca. Jednak głównym motywem, że zostałem lektorem, jest służba Panu Bogu - podkreśla chłopak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama