Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ojczyznę tworzą zdrowe rodziny przejdź do galerii

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę bp Leszek Leszkiewicz pobłogosławił w Kamionce Wielkiej pamiątkową tablicę oraz przewodniczył Mszy św. w intencji ojczyzny.

Tablicę odsłonili wójt gminy Kazimierz Siedlarz oraz inspektor oddziałowego biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie Jakub Ryba.

W homilii bp Leszek Leszkiewicz podkreślał, że silną ojczyznę tworzą zdrowe rodziny, w której panują miłość, dobro i bezpieczeństwo. Biskup zachęcał, by tworzyć dobro nie osobno, lecz wspólnie.

Po zakończeniu Eucharystii wspólnie odśpiewano hymn Polski, a uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej przedstawili program artystyczny pt. „Kalendarium drogi do Niepodległości” przygotowany przez Beatę Filipowicz oraz Martę Jeziak . Program uświetnili laureaci Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej oraz Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Wysłuchano także koncertu orkiestry dętej z Mystkowa oraz zespołu „Skalnik” z Kamionki Wielkiej. Uwieńczeniem obchodów było wypuszczenie stu biało-czerwonych balonów przez harcerzy z Królowej Górnej i Kamionki Wielkiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama