GN 41/2019 Archiwum

Polska musi kosztować

Zaszczytną rzeczą jest oddać życie za ojczyznę na polu walki, ale nieraz większym bohaterstwem jest żyć, trwać, wytrzymać.

Biskup Andrzej Jeż 11 listopada przewodniczył w tarnowskiej katedrze Mszy św. za ojczyznę.

Przypominając wdowę, która wrzuciła ostatni grosz do świątynnej skarbony, pytał retorycznie, ilu było w naszym narodzie takich szlachetnych ludzi, którzy w swym niedostatku ofiarowali ojczyźnie czasem nawet wszystko i nie wymawiali się przed odpowiedzialnością za jej los. – Na niepodległość Polski złożyła się nieprzeliczona rzesza obywateli, którzy coś z siebie dla niej dali. Trzeba o tym pamiętać, nawet jeśli imiona większości nigdy nie będą wzmiankowane, bo 90 proc. naszej uwagi koncentruje się zwykle na tych, którzy są ikonami walki o niepodległość – mówił bp Jeż w tarnowskiej katedrze. Na wolność składali się wszyscy. I z tego daru dziś korzystamy. – Nie chciejmy dziś Polski, która by nas nic nie kosztowała – apelował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL