Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa, spowiedź i Komunia

Pewna kobieta, wchodząc do kościoła, zapytała księdza: „Jak zostać świętym?”. Usłyszała: „Proszę ciszej zamykać drzwi”.

Szalowski oddział KSM zaprosił biskupa oraz młodzież na listopadowe dekanalne spotkanie do kościoła, który jest jednym wielkim relikwiarzem. Znajduje się w nim ponad 200 relikwii świętych.

– Można powiedzieć, że czujemy się w naszym kościele jak w niebie. Tam, gdzie jest Bóg i Jego święci, już jest niebo – uśmiecha się Patrycja z KSM. Młodzi opowiedzieli w krótkich scenkach o św. Barbarze, Janie Kantym, Janie Nepomucenie, Janie Pawle II, o. Pio i Karolinie Kózkównie. Każdej postaci towarzyszyły jej relikwie. – Żeby zostać świętym, trzeba przede wszystkim być dobrym człowiekiem, wiernym Bogu, odważnym w wyznawaniu wiary, gotowym do jej obrony – mówi Krzysiek, który zagrał św. o. Pio. Patrycja, która prezentowała relikwie św. Barbary, usłyszała kiedyś historię o drodze do świętości. – Pewna kobieta, wchodząc do kościoła, zapytała księdza, jak zostać świętym. Usłyszała: „Proszę ciszej zamykać drzwi”. To była bardzo mądra odpowiedź. Moim zdaniem dążyć do świętości oznacza udoskonalać nasze codzienne czynności. Wielu się wydaje, że bycie świętym jest nieosiągalne, że to jest utopia, że to nas przerasta, a zostać świętym może każdy – mówi Patrycja. Biskup Leszek zwrócił uwagę na trzy kroki do nieba. – Staniemy kiedyś przed Bogiem i możemy usłyszeć od Niego: „Nie znam cię”. I to będzie prawdziwy dramat! Jeśli nie chcesz usłyszeć takich słów, staraj się poznać Boga jeszcze teraz, za życia. Przede wszystkim rozmawiaj z Nim, módl się. Jeśli wyrzucisz Go ze swego codziennego życia, przestaniesz się do Niego odzywać, zaczniesz traktować Go jak nieznajomego, obcego, to jak możesz się spodziewać, że On cię rozpozna? – mówił biskup. – Po drugie – podkreślał hierarcha – dobrze się spowiadajcie. Unikajcie sytuacji, w której w waszym życiu przywiążecie się do jakiegoś grzechu. Każdy grzech możesz oddać Jezusowi, to znaczy pozwól Mu działać w twojej duszy. Kiedy staniesz przed Jezusem, On cię rozpozna, ponieważ oddałeś Mu wszystkie swoje grzechy. W końcu – wyliczał biskup – drogą do nieba jest Jezus obecny w Eucharystii. Czasem mam wrażenie, że traktujemy Go, jakby był już tylko historią. A On jest! Dotykamy Go w Eucharystii. Mam jednak wrażenie, że ludzie Go nie przyjmują, lecz zjadają, bez namysłu, modlitwy uwielbienia, dziękczynienia. Jeśli tylko zjadasz Jezusa, czy On cię pozna, kiedy staniesz przed Nim po śmierci? – pytał na koniec spotkania młodych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL