Nowy numer 42/2019 Archiwum

Narodziła się dla nieba

W niedzielę 18 listopada zapraszamy do Zabawy, do bł. Karoliny. Obchody 104. rocznicy jej śmierci poprzedzą Dni Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

W najbliższą niedzielę 18 listopada mijają 104 lata od chwili, kiedy Karolina Kózkówna zginęła z ręki carskiego żołdaka. Była młoda, miała zaledwie 16 lat. W obronie swojej czystości poniosła okrutną śmierć. W 1987 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną.

Rocznicowe obchody jej śmierci - narodzin dla nieba poprzedzą Światowe Dni Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Odbywać się będą od najbliższego piątku do niedzieli. Ich organizatorem jest m.in. Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy "Przejście" działające przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

To tu pociechę znajdują rodziny, które doświadczyły śmierci bliskiej im osoby. Tragicznej, nagłej i zbyt wczesnej. Co roku w listopadzie odbywają się dla nich warsztaty terapeutyczne, które oni sami nazywają rekolekcjami. W tym roku odbędą się dwie serie. Zapisało się na nie 45 osób z różnych stron Polski.

Narodziła się dla nieba   W Zabawie znajduje się także pomnik ofiar wypadków drogowych "Przejście", który ma szczególne znaczenie dla rodzin tych, którzy tragicznie odeszli Beata Malec-Suwara /Foto Gość Obchodom 104. rocznicy śmierci bł. Karoliny towarzyszą słowa Psalmu: "Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnie radości u Ciebie" (Ps 16,11).

Program rocznicowych uroczystości 18 listopada jest następujący:

  • 10.30-13.00 – obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
  • 13.00 – Eucharystia dla pielgrzymów, a po niej oprowadzanie przez przewodnika po drodze bł. Karoliny do świętości (sanktuarium w Zabawie)
  • 15.00 – Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego
  • 17.30 – przygotowanie do Eucharystii (wspólnota Galilea)
  • 18.00 – Msza św. w 104. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego
  • 19.00 – modlitwa o uzdrowienia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL