Nowy Numer 38/2019 Archiwum

100 lat wolności to 36525 dni wdzięczności

W Jasieniu przypominają o niej każdego 11 listopada. Tak było także w tym roku.

Od kilkunastu lat w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jasieniu organizowane są wieczornice patriotyczne. - Tegoroczna miała wyjątkowy charakter. 100 lat wolności to 36525 dni wdzięczności Bogu. I tym razem kościół w Jasieniu był wypełniony do ostatniego miejsca - mówi ks. Piotr Zając.

Młodzież działająca przy tutejszej parafii wraz z dziećmi z Ochronki Sióstr Służebniczek Dębickich uczciła opowiedziała o losach zwykłego żołnierza, który musiał zostawić rodzinę, by bronić ojczyzny. Przypomniano bł. Edmunda Bojanowskiego i jego wkład w budzenie patriotycznych postaw wśród miejscowej ludności. Wieczornica zakończyła się wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.

Spotkanie z historią poprzedziła Msza św., której przewodniczył ks. prał. Zbigniew Guzy - kapelan Światowego Związku Żołnierzy AK. Obecny był także szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin Żal wraz z małżonką. W swoim przemówieniu podkreślił wielki związek między odzyskaniem niepodległości i działalnością Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL