Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziś II Światowy Dzień Ubogich

24 tys. bochenków chleba zostanie rozprowadzonych w parafiach diecezji tarnowskiej.

Caritas Diecezji Tarnowskiej na dzisiejszą niedzielę, podczas której obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka, przygotowała dwie akcje mające pomóc ubogim.

Pierwszą z nich są tzw. chlebki miłosierdzia rozprowadzane niemal w każdej parafii diecezji tarnowskiej. Piekarnie, które włączyły się w tę akcję, upiekły na ten dzień 24 tys. bochenków.

- Składając ofiarę, otrzymujemy chleb, a dzięki zebranym datkom wspieramy ubogich. Inicjatywa ta znana jest w parafiach, bo odbywa się już po raz kolejny - mówi dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka.

Nową akcją jest tzw. tytka charytatywna. - Dla wielu ludzi mieszkających na południu Polski słowo "tytka" nie jest zrozumiałe. Akcja ta jednak jest prowadzona w całej Polsce, a w Wielkopolsce "tytka" jest wszystkim znana i oznacza torbę - wyjaśnia ks. Pietruszka.

Do parafii trafiło 5 tys. papierowych toreb, które pragnący włączyć się w pomoc mogą zabrać do domu i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przynieść je z powrotem do kościoła lub punktu Caritas. Zebrane w ten sposób dary również będą rozdzielane wśród ubogich.

Hasłem II Światowego Dnia Ubogich są słowa: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.

Dziś II Światowy Dzień Ubogich   Plakat II Światowego Dnia Ubogich

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL