Nowy numer 42/2019 Archiwum

Europa bliżej przedszkola

To jedyna placówka edukacyjna tego typu z Tarnowa, która korzysta z programu POWER.

Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie wzięło udział w programie POWER Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Placówka realizuje zatwierdzony wniosek "Europa bliżej przedszkola" w ramach akcji "Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna w roku 2017". Mościcka placówka to obecnie jedyne przedszkole z Tarnowa, którego wniosek został zatwierdzony do realizacji latach 2017-2019 w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój" (zastąpił Program Operacyjny "Kapitał Ludzki").

W projekcie uczestniczy 8-osobowa grupa wychowawców. Są to: Anna Andrzejczak, Ewa Dydyńska, Monika Hycnar, Renata Janusz, Monika Skalska, Klaudia Śliwa, Ewa Sojat i koordynator Gabriela Chrzęszczyk. Nad powodzeniem inicjatywy czuwa Marta Koziara, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 33 w Tarnowie.

Do najistotniejszych celów wynikających z udziału w przedsięwzięciu należą: rozwijanie kompetencji językowych uczestników projektu poprzez udział kadry w zagranicznych mobilnościach w Republice Malty oraz w Wielkiej Brytanii, nawiązanie partnerstw zagranicznych, promowanie różnorodności kulturowej i językowej, rozbudzanie postaw proobywatelskich w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, włączenie wykorzystania nowych technologii w działalność placówki.

- Zdobyta wiedza, umiejętności i praktyka będą doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi, pozwolą na wdrażanie innowacyjnych metod wychowawczych i dydaktycznych oraz posłużą promocji instytucji czy regionu - mówi G. Chrzęszczyk. Udział placówek edukacyjnych w tego rodzaju projektach ma służyć wdrażaniu nowych rozwiązań zaobserwowanych za granicą, a także przyczyniać się do podnoszenia kwalifikacji i kompetencji zawodowych pracowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL