Nowy numer 2/2021 Archiwum

Co ci w duszy gra?

Już w najbliższą niedzielę na falach Radia RDN Małopolska klerycy z grupy powołaniowej "Semeron" będą rozmawiać o powołaniu z ks. Arturem Ważnym.

- „Błogosławieni ubodzy w duchu, bo ich jest królestwo niebieskie”, czyli powołanie do życia duchowego, to jest to temat naszej najbliżej audycji - informuje ks. Tomasz Rąpała, opiekun kleryckiej grupy powołaniowej „Semeron”. Gościem specjalnym audycji będzie ks. Artur Ważny. Audycja już w najbliższą niedzielę 25 listopada o 16.30. Zapraszamy!

Świadectwo powołania księdza Artura można znaleźć na stronie rusz-dusze.pl. Z sutanną oswoił się w swoim domu rodzinnym, do którego często przychodzili księża. Był ministrantem. Potem jednak rodzina przeprowadziła się do nowej parafii. W niej nie mógł sobie znaleźć miejsca, aż do chwili, kiedy trochę podstępem został zaproszony do młodzieżowej wspólnoty „Nadzieja”. W niej wzrastał pod opieką wyjątkowego księdza Emila. Jego powołanie kształtowało się w życiu codziennym parafii, ale także na pieszych pielgrzymkach. Środowiskiem wzrastania był także Zespół Pieśni i Tańca „Halicz”. 

- Po egzaminie wstępnym do WSD w Tarnowie musiałem zdążyć do Ropczyc, na występ naszego zespołu „Halicz”. Kiedy mieliśmy już wychodzić na scenę, w ostatniej chwili wpadłem do szatni. Szybko się przebrałem w odpowiedni strój i wyszliśmy tańczyć. Podczas występu koleżanka, z którą tańczyłem, mówi do mnie: „Masz wszystko ubrane na drugą stronę”. Dziś wiem, że to był rodzaj proroctwa. Odtąd przez całe moje kapłańskie życie Pan Bóg wszystko reżyseruje po swojemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama