Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z Tratwą wpław

Zainteresowanie I Charytatywnym Maratonem Pływackim Beafrika było tak duże, że zaskoczyło samych organizatorów. Przeszło 187,4 przepłynięte kilometry mówią same za siebie.

W Tarnowie trwa jubileuszowy tydzień z okazji 20-lecia Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa". W ramach tych obchodów 22 listopada na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się I Charytatywny Maraton Pływacki "Beafrika". Uczestnicy maratonu mieli przepłynąć 42 195 m - każdy z nich to 10 gr przekazanych na pomoc dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej.

W organizację wydarzenia włączyły się stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom, Rada Uczelniana Samorządu Studentów działająca przy PWSZ oraz Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Polskiej.

Maraton rozpoczął się o godz. 16. Już o godz. 18 udało się przepłynąć założony cel. Dwie godziny później dystans zwielokrotniono do 187 389 m!

- Ogromnie nas to cieszy - mówią młodzi z IM2. - Już od początku zaskoczyła nas kolejka osób chętnych do przepłynięcia większych lub mniejszych dystansów. Wśród nich były dzieci, osoby niepełnosprawne, studenci, osoby starsze, a nawet kapłani - dodają.

Z Tratwą wpław   W maratonie wzięły udział 174 osoby arch. IM2 W maratonie wzięły udział 174 osoby, a w tym 57 kobiet i 117 mężczyzn. 8 osób w kategorii młodzież starsza, 23 osoby w kategorii sekcje pływackie, 4 osoby w kategorii sekcje pływackie - osoby niepełnosprawne oraz 139 w kategorii student/osoba dorosła. Najlepsi zawodnicy przepłynęli 6 050 m i 7 050 m!

Dziś na "Tratwie" - dzień dziękczynienia. Spotkanie w kościele akademickim ma charakter modlitewny i wspomnieniowy. Weźmie w nim udział m.in. ks. Artur Ważny, który 20 lat temu duszpasterstwo akademickie w Tarnowie tworzył. W sobotę z kolei odbędą się warsztaty z debaty oksfordzkiej, a wieczorem "Bal na 100 par".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama