Nowy numer 42/2019 Archiwum

Po pierwsze: wyjść z domu!

Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana z Borzęcina znalazła sposób, by zachęcić do aktywności 50 seniorów z terenu gminy

Jutro, 30 listopada kończą się działania w ramach projektu „Aktywny Senior”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Realizacja projektu miała na celu wsparcie funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałanie wykluczeniu 50 osób w podeszłym wieku - emerytów i rencistów, poprzez aktywność turystyczną, fizyczną, kulturalną oraz integrację i nawiązanie relacji pomiędzy mieszkańcami gminy Borzęcin.

- Projekt zakładał realizację takich działań jak m.in. zorganizowanie dwóch jednodniowych wyjazdów integracyjnych, ale także warsztatów integracyjnych „Pasje i zainteresowania”, w czasie których uczestnicy uczyli się tworzyć sztuczne kompozycje kwiatowe na różne okazje, tworzyć bukiety zielne i inne wyroby artystyczne. Zaproponowaliśmy także poradnictwo prawne, a także wyjazdy do kina i do teatru - informuje prezes Fundacji Anna Kwaśniak.

Nadrzędnym celem realizacji zadania było sprawienie, by emeryci i renciści nie czuli się wykluczeni społecznie. To możliwe jest przez zmianę stylu życia osób starszych, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz ich udział w życiu społecznym. Realizowane w ramach projektu „Aktywny Senior” działania, cieszyły się dużym zainteresowaniem, a także sprawiły, że ich uczestnicy w jakimś stopniu mogli poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną oraz rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. 

Projekt realizowany był od czerwca do listopada. Uczestniczyło w nim 50 seniorów z gminy Borzęcin. Zadanie realizowane było przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL