Nowy numer 41/2019 Archiwum

Po co Kościół

Zapraszamy na spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem, które odbędzie się 3 grudnia w tarnowskiej "Alegorii".

Kapłan jest autorem książki zatytułowanej "Po co Kościół". Do jej lektury odnosić się także będzie spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem w tarnowskiej Alegorii, przy pl. Kazimierza 5, w poniedziałek 3 grudnia o godz. 17.30.

Wiara w „święty Kościół powszechny” co dzień wystawiana jest na próbę wobec tego, co obserwujemy w życiu publicznym i w swoim najbliższym otoczeniu. Jedni reagują na to odejściem od struktur Kościoła, inni próbują za wszelką cenę bronić jego wizerunku jako instytucji bez skazy.

Jak odnaleźć się we wspólnocie grzeszników? I po co w ogóle potrzebny jest Kościół? Odpowiedź na te pytania przynosi ta książka.

PO CO KOŚCIÓŁ - zapowiedź książki (1)
Grzegorz Strzelczyk

Autor mocno podkreśla, że Kościół ukształtowany na wzór postawy swojego Nauczyciela - Jezusa Chrystusa, tak jak On powinien przyjmować wobec świata podejście służebne i otwarte. Pisze o Kościele sakramentalnie otwartym, jego snach o potędze, o wierze "pomimo" Kościoła.

Tłumaczy, jak bardzo teologia jest związana z wiarygodnością Kościoła, a także odnosi się do dwóch problemów ważnych dla dzisiejszego życia Kościoła, tj. teologii narodu i teologii kobiecości.

Ks. Grzegorz Strzelczyk jest prezbiterem archidiecezji katowickiej, doktorem teologii dogmatycznej, adiunktem w Katedrze Teologii Dogmatycznej i Duchowości Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2012-2016 był sekretarzem II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Obecnie dyrektor Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej. To autor licznych publikacji i książek z zakresu chrystologii, eklezjologii czy dogmatyki.

Organizatorem spotkania jest tarnowski Klub Tygodnika Powszechnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL