Nowy numer 41/2019 Archiwum

Biblijna szlachta

Parafie dekanatu krynickiego mają nowych lektorów. Lekcje mszalne będzie czytać 68 chłopców.

Uroczyste włączenie do grona lektorów miało miejsce 10 listopada w kościele Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju. Błogosławieństwa 68 chłopcom z 14 parafii dekanatu krynickiego udzielił ks. Sylwester Brzeźny, diecezjalny duszpasterz LSO.

- Czytajcie Pismo święte nie tylko w kościele. Zachęcam was do założenia osobistej biblioteki związanej z Biblią i posługą lektora - mówił podczas homilii ks. Brzeźny.

Dziękując za dopuszczenie do posługi nowi lektorzy obiecali, że będą postępować zgodnie z francuskim przysłowiem „Noblesse oblige - szlachectwo zobowiązuje”. - Chodzi przede wszystkim o dawanie dobrego przykładu nie tylko w kościele, ale i poza nim - wyjaśniają chłopcy.

Uroczyste błogosławieństwo poprzedził kurs lektorki, który trwał cztery tygodnie. Zajęcia prowadzili księża wikariusze z dekanatu krynickiego, polonistki dr Alicja Szarota, mgr Renata Obrzud, mgr Jolanta Litewka oraz mgr Teresa Walencik.

Nad całością kursu czuwał dekanalny duszpasterz LSO dekanatu krynickiego ks. Krzysztof Wójs.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL