Nowy numer 41/2019 Archiwum

Apostołka Bożego Miłosierdzia w Ostrowie

Parafia NMP Królowej Polski otrzymała relikwie św. s. Faustyny.

Parafia już 18 sierpnia 2018 rozpoczęła przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. W tym dniu oddział AK wraz z proboszczem ks. Józefem Rusnarczykiem zorganizował pielgrzymkę do Łagiewnik.

Najważniejszym celem tego wyjazdu była Msza św., podczas której ks. proboszcz poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego, wierną kopię wizerunku namalowanego przez Adolfa Hyłę. Po Mszy św. w czasie prelekcji o Bożym Miłosierdziu parafianie postanowili, że relikwie apostołki Bożego Miłosierdzia powinny trafić do ich parafii.

Po pielgrzymce parafia rozpoczęła starania o relikwie świętej s. Faustyny. W każdy trzeci piątek miesiąca odbywały się nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia oraz ku czci św. siostry Faustyny.

Pierwsze nabożeństwo odbyło się już 21 września, natomiast 28 września z inicjatywy ks. proboszcza cała parafia modliła się przy krzyżach i kapliczkach w ramach ogólnopolskiej akcji Koronka na Ulicach Miast. Wierni modlili się, ufając, że decyzja otrzymania relikwii pierwszego stopnia św. s. Faustyny będzie pozytywnie rozpatrzona.

W połowie października parafia otrzymała odpowiedź o przyznaniu jej relikwii. Termin ich odebrania został wyznaczony przez siostry na 17 listopada 2018 roku. W tym dniu 54-osobowa delegacja parafian udała się do sanktuarium w Łagiewnikach. Wierni uczestniczyli we Mszy św., po której otrzymali relikwie apostołki Bożego Miłosierdzia.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła parafialnego w Ostrowie odbyło się 2 grudnia. Modlitwie przewodniczył ks. dr Jan Bartoszek, misjonarz miłosierdzia, który razem z proboszczem zawierzył parafię Bożemu Miłosierdziu. Parafianie mogli oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL