Błogosławieństwa udzielił im 6 grudnia w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego dziekan ks. prał. Jan Zając.
Chodzi oczywiście o błogosławieństwo nowych lektorów w dekanacie ciężkowickim, których ksiądz dziekan nazwał młodymi prorokami.
Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. roratniej o godz. 17. Podczas kolejnych homilii w nawiązaniu do nowego roku liturgicznego poświęconego Duchowi Świętemu, przypominane są Jego poszczególne dary. Rozważano już dar mądrości, rozumu, a wczoraj - dar umiejętności.
Za nowych lektorów modliły też się dzieci uczestniczące tu licznie w roratach Beata Malec-Suwara /Foto Gość - Byli tacy ludzie, którzy posiadali umiejętność słuchania Boga i to przez nich Bóg do nas mówi. To prorocy - tłumaczył ks. Jan Zając, przywołując jednego z nich - proroka Jeremiasza.
Przypomniał słowa, jakie Bóg do niego skierował, powołując go do nowej służby: "Oto kładę moje słowa na twoje usta" (Jr 1,9), które w kontekście posługi lektorskiej zyskały równie szczególne znaczenie.
Błogosławieństwa nowym lektorom udzielił dziekan dekanatu ciężkowickiego ks. Jan Zając. Przy ambonie ks. Mateusz Florek, dekanalny duszpasterz LSO, który koordynował kurs lektorski Beata Malec-Suwara /Foto Gość Ks. Jan Zając tłumaczył, że młody Jeremiasz najpierw bał się swojego posłania. - Podobnie mają niektórzy z was, ale Bóg jak jemu, tak i wam mówi: "Nie lękaj się" - dodał, zachęcając chłopców do szukania umocnienia w Duchu Świętym. - On jest i działa - przekonywał.
- I wy staniecie się prorokami, wasze usta będą wypowiadały słowo Boże skierowane do ludzi - wyjaśniał, prosząc, by do służby przy ołtarzu zawsze się przygotowywali, nie tylko do czytania słowa Bożego. - Skoro użyczasz swych słów Jezusowi, to zobowiązuje, przygotuj się - namawiał, wskazując na post eucharystyczny, któremu powinno towarzyszyć nie tylko powstrzymanie się od jedzenia i picia, ale i wyciszenie.
Gratulował chłopcom podjęcia posługi bycia lektorem, dziękował kapłanom i rodzicom za wsparcie młodych chłopców w ich decyzji. Do tego dnia kandydaci przygotowywali się podczas kilkutygodniowego kursu, który koordynował dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Mateusz Florek.
Dyplomy i pamiątki wręczał lektorom sam Święty Mikołaj Beata Malec-Suwara /Foto Gość 70 nowych lektorów pochodzi z większości parafii dekanatu ciężkowickiego. Najwięcej, bo aż 22 jest z Jastrzębi, gdzie grono Liturgicznej Służby Ołtarza liczy 80 chłopców. To naprawdę sporo jak na parafię, która liczy 2,5 tysiąca wiernych.