Nowy numer 42/2019 Archiwum

Siedmiu Rycerzy

W WSD w Tarnowie odbyło się uroczyste włączenie kleryków do grona Rycerstwa Niepokalanej.

Każdego roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbywa się nowenna przed seminaryjnym odpustem - uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi. W tym roku kaznodzieją nowennowym jest ks. dr hab. Bogusław Węgrzyn, sędzia sądu biskupiego.

Podczas nowenny chętni klerycy wstępują do Rycerstwa Niepokalanej, działającego w WSD. W tym roku 5 grudnia  do grona rycerzy zostało włączonych 7 alumnów. Opiekunem wspólnoty jest diakon Leszek Sekuła, który w każdy poniedziałek prowadzi spotkanie Rycerstwa.

Świętowanie Niepokalanego Poczęcia NMP rozpocznie się w tarnowskim WSD 8 grudnia Mszą św. o 8.30. Eucharystii będzie przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka.

O 10.30 podczas spotkania w auli zostanie wygłoszony wykład „Duch Święty w życiu Maryi i u początków Kościoła”. Prelegentem będzie ks. prof. Sławomir Stasiak z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Ks. Kokoszce zostanie wręczona księga pamiątkowa, a następnie klerycy przedstawią spektakl „Totus Tuus ego sum”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL