Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wspomnienie raju przejdź do galerii

Niegdyś stała w plebańskim ogrodzie, dziś strzeże przyjeżdżających na Msze św. bieleckich parafian.

Dziekan dekanatu szczepanowskiego ks. prał. Władysław Pasiut przewodniczył 8 grudnia Mszy św. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w kościele w Bielczy. Podczas Eucharystii 8 dziewcząt zostało bielankami w ramach Dziewczęcej Służby Maryjnej. - To drugi po „dziecku Matki Bożej” stopień w DSM. Główne zadanie, czyli naśladowanie Maryi, pozostaje, bielanki mogą jednak bardziej angażować się w liturgię, a podczas procesji eucharystycznej nosić odpowiedni feretron - mówią dziewczynki.

Wręczenie oznaki bielanki   Wręczenie oznaki bielanki
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Po Mszy św. przed plebanią została poświęcona figura Matki Bożej Niepokalanej. - Kiedyś figura stała w plebańskim ogrodzie. Ogród zniknął, zresztą sama Bielcza jest coraz mniej wsią rolniczą. Figura Matki Bożej została i teraz znalazła godne miejsce na placu przed plebanią, który będzie spełniał rolę parkingu - mówi ks. proboszcz Artur Urban, dodając, że inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki pracy i ofiarności parafian oraz prywatnych darczyńców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL