Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po trzykroć złoci

Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTOES TARNOVIENSES przywiózł laury z Bratysławy we wszystkich kategoriach, jakich występował.

Mowa o XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej, który odbywał się w Bratysławie na Słowacji w dniach od 6 do 9 grudnia 2018 roku. Chłopcy z Tarnowa wystąpili w trzech kategoriach: muzyka sakralna a cappella, chóry jednorodne (skład męski chóru: tenory i basy) oraz chóry chłopięce.

Międzynarodowe jury składające się z 6 członków: ze Słowacji, z Singapuru, Niemiec, Rumunii, Polski i Litwy postanowiło przyznać złoty dyplom PUERI z Tarnowa we wszystkich trzech kategoriach.

W festiwalu brały udział chóry m.in. z: Czech, Austrii, Rumunii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Estonii czy Irlandii.

Była to jubileuszowa 40. podróż zagraniczna Chłopięcego Chóru Katedralnego PUERI CANTORES TARNOVIENSES, zwieńczona wspaniałym potrójnym laurem "Śpiewających Chłopców z Tarnowa".

Najbliższy koncert bożonarodzeniowy Chłopięcego Chóru Katedralnego odbędzie się już w sobotę 29 grudnia 2018 roku o 18.45 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Zapraszamy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama