Nowy numer 2/2021 Archiwum

Misyjny dzień wolontariusza przejdź do galerii

Szkoła w Pasierbcu przebrała się w misyjne stroje, a 23 uczniów zostało wolontariuszami Caritas.

W Szkole Podstawowej w Pasierbcu odbył się 5 grudnia I Szkolny Dzień Wolontariusza. Data wydarzenia nie była przypadkowa. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Inicjatorem i organizatorem akcji było Szkolne Koło Caritas wraz z ks. Bogdanem Stelmachem.

Święto SKC przebiegało pod hasłem „Misje - droga do świętości”. w spotkaniu uczestniczyli ks. Stanisław Wojdak – wicedyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Paulina Piątek – wolontariuszka misyjna.

Ksiądz Stanisław, który wiele lat pracował w Republice Środkowoafrykańskiej, w pasjonujący sposób opowiadał o roli misjonarza oraz jego pracy. Także opowieść pani Pauliny, która mówiła o swoim wyjeździe do Brazylii oraz zdobytym tam doświadczeniu, uświadomiła słuchaczom, jak pięknym i zarazem ważnym przedsięwzięciem są misje. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali zdjęcia oraz film przygotowany przez naszych gości.

Warto podkreślić, że prelekcji przygotowanej przez księdza wicedyrektora oraz wolontariuszkę słuchała niezwykła publiczność – dzieci z wszystkich kontynentów. Z okazji Dnia Wolontariusza uczniowie naszej szkoły przebrali się za dzieci z krajów misyjnych. Niektórzy zmienili się wręcz nie do poznania! Na szkolnym korytarzu można było spotkać Japonki, Chinki, Indian, Afrykańczyków, a nawet Arabów.

W trakcie uroczystości odbył się szkolny konkurs na najciekawszy strój pod nazwą „Dzieci z krajów misyjnych”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: oddziały przedszkolne, klasy I–III SP oraz klasy IV SP–III G. Na zwycięzców czekały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, z kolei wszyscy, którzy wzięli  udział w konkursie, otrzymali słodki upominek.

Podczas misyjnego Dnia Wolontariusza miała miejsce jeszcze jedna akcja Szkolnego Koła Caritas: „Słodkie ciasteczko dla kolegi z Chile”. Dzięki sprzedaży domowych ciast i ciasteczek SKC przekaże na konto ks. Janusza Furtaka – misjonarza pochodzącego z Pasierbca i pracującego w Chile – 500 zł.  Wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie, bardzo dziękujemy!

I Szkolny Dzień Wolontariusza był także okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom Szkolnego Koła Caritas. W tym roku do SKC wstąpiło 23 nowych wolontariuszy. 

Spotkanie zakończyło się modlitwą w języku afrykańskim oraz błogosławieństwem udzielonym przez księdza Stanisława.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama