Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wieża w Iwkowej

Na Szpilówce w Iwkowej stanęła 30-metrowej wysokości wieża widokowa. Trzeba trudu, żeby się tam dostać, ale widoki wynagradzają wysiłek.

Subregion tarnowski szeroko otwiera się na turystów, udostępniając kolejne nowe atrakcje. Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza do Iwkowej, gdzie powstała wieża widokowa, a tuż obok funkcjonalna infrastruktura z elementami małej architektury oraz starodawna ziemianka. 

 Wieżę o wysokości 30 metrów usytuowano na wzniesieniu Szpilówka (516 m n. p. m.). - Wieża jest zlokalizowana w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby tam dotrzeć. Jednak piękne widoki wynagrodzą trud i wysiłek wejścia na jej szczyt – tłumaczą przedstawiciele Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, lidera projektu pod nazwą "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I", który jest realizowany w partnerstwie z licznymi samorządami, w tym z gminą Iwkowa. Współpraca z gminami umożliwi przyciągnięcie turystów na dłuższy czas. Nowe atrakcje turystyczne są również szansą na rozwój dla lokalnych gospodarstw agroturystycznych, hoteli, restauracji czy obiektów muzealnych. 

Wieża w Iwkowej   Widok z wieży Łukasz Kieroński Wieża widokowa w Iwkowej będzie służyć zarówno turystom indywidualnym, jak i osobom uprawiającym trekking, nordic walking czy turystykę rowerową. To także doskonała lokacja na rodzinny wypad. Za sprawą elementów małej architektury można usiąść, odpocząć. Do dyspozycji turystów są altana, ławy i stoły, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a także tablice informacyjne, dzięki którym zwiedzający poszerzą swoją wiedzę. 

Inwestycja powstała w pobliżu zielonego szlaku turystycznego i gminnego Szlaku Powstańców. W Iwkowej warto zobaczyć zabytkowy kościółek, pustelnię św. Urbana, kuźnię czy miejsca związane z suszeniem śliwek i wypiekiem chleba.

Wieża w Iwkowej   Widoki z wieży w Iwkowej Łukasz Kieroński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL