Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Podjaworzu powstała grupa DSM

- Chcemy zawsze gorliwie kochać i poznawać Matkę Najświętszą, modlić się do Niej i Ją naśladować, i tak jak Ona służyć Panu Jezusowi i Kościołowi... - przyrzekały dziewczęta.

W kaplicy w Podjaworzu k. Grybowa powstała grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej. Dziewięć dziewczynek otrzymało tytuł „Dziecka Maryi” w ramach trzystopniowej formacji w DSM.

Po wspólnej modlitwie i złożonym przyrzeczeniu opiekun grupy ks. Damian nałożył dziewczynkom medaliki. Była to dla nich wielka chwila, podobnie jak dla niewielkiej wspólnoty mieszkańców Podjaworza. Warto podkreślić, że dziewczynki bardzo chętnie śpiewają i czytają podczas Mszy św.

Choć nasza społeczność liczy niewiele osób, to na niedzielną Mszę św. chętnie przybywają mieszkańcy spoza niej. W ostatnim czasie prowadzone są remonty w kaplicy, by mogła jak najdłużej służyć miejscowym i przyjezdnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL