Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mo(j)żesz wszystko

Michał, Kamil, Mateusz, Darek i Janek zapraszają młodzieńców i mężczyzn od 16 roku życia do udziału w rekolekcjach "Męska sprawa", które odbędą się od 11 do 13 stycznia w willi Pogoń w Krynicy-Zdroju.

Mateusz pochodzi z Dębicy. Studiował 4 lata na AGH informatykę stosowaną. Kamil z Przeczycy ukończył studia z bezpieczeństwa wewnętrznego. Potem pracował na budowach w Anglii, w Szwajcarii, znów w Anglii. Darek z Nowego Sącza jest po administracji i ekonomii. Janek ze Zdziarca to świeżo upieczony maturzysta, podobnie jak Michał z Brzeska… Co ich łączy?

Cała czwórka uczestniczyła w rekolekcjach „Męska sprawa”, które duszpasterstwo powołaniowe zorganizowało w Zakopanem. Rekolekcje pomogły im w podjęciu ważnej decyzji - co robić w swoim życiu. Teraz zapraszają młodych od 16 roku życia do udziału w kolejnej edycji rekolekcji "Męska sprawa", które odbędą się tym razem w Krynicy-Zdroju.

Dla uczestników zakopiańskich rekolekcji czas duchowych ćwiczeń i górskich wędrówek był czasem walki. - Bez niej nie idziesz naprzód, nie rozwijasz się. Najgorszą rzeczą w życiu jest nic nie robienie, trwanie w próżni… - mówią.

ks. Tomasz Rąpała   ks. Tomasz Rąpała
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
- Organizujemy dwa rodzaje rekolekcji. Pierwsze noszą hasło „Chłopy do roboty”. Ich celem jest pomoc młodym w rozeznaniu swojej drogi życia. Nie zawężamy słowa „powołanie” do kapłaństwa. Jest przecież powołanie do małżeństwa, macierzyństwa i ojcostwa, jest powołanie do życia w samotności czy wreszcie do kapłaństwa lub zakonu. Z kolei rekolekcje „Męska decyzja” mają służyć w podjęciu decyzji o pójściu drogą kapłaństwa.

Najważniejszym jednak celem obu form rekolekcji jest to, by młodzi nauczyli się słuchać Boga, rozpoznać Jego głos w swoim życiu pośród tylu innych głosów, które słyszą. Pan Bóg nie mówi do nich w jakiś spektakularny sposób jak w czasach biblijnych. Dlatego trzeba dać młodym pomoc, by usłyszeli Boga w wydarzeniach, spotkaniach, znakach, które mają miejsce w ich życiu. Tym pierwszym znakiem jest Boże słowo, obecność Boga w sakramentach Kościoła.

Pan Bóg powołuje już w chrzcie świętym do realizacji ewangelii na różnych drogach. Podczas rekolekcji „Męska sprawa” będziemy uczyć się rozpoznawać głos Boga na przykładzie Mojżesza, któremu trudno było zaakceptować i siebie i wolę Boga. Przechodząc przez próby wiary stał się przewodnikiem Izraela. Dlatego hasłem naszych rekolekcji będą słowa „Mo(j)żesz wszystko”. Zapraszam chłopców i młodzieńców od 16 roku życia do udziału w tych rekolekcjach – mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD w Tarnowie.

Mo(j)żesz wszystko   Zapisy na rekolekcje na stronie ruszdusze.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL