Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bóg naprawdę jest z nami

Wspólnota Cenacolo zaprasza na jasełka. To dla członków wspólnoty sposób na powrót do normalnego życia i na ewangelizację.

- Jesteśmy wspólnotą, która pomaga osobom uzależnionym w powrocie do normalnego życia. Mamy aktualnie trzy domy w Polsce i jesteśmy też w trakcie otwierania domu dla kobiet.

W naszych domach najważniejszym filarem jest wiara i staramy się wszystko budować na Jezusie. Toteż ważna dla naszej przemiany jest ewangelizacja. Mówiąc innym o Panu Bogu i o tym, jak On zmienia nasze życie, umacniamy naszą wiarę.

Prócz świadectw kolejnym sposobem ewangelizacji są przedstawienia. W tym roku przygotowaliśmy jasełka. Staramy się nie przeżywać tego w sposób powierzchowny jako przedstawienia, ale jako wydarzenie, które rzeczywiście miało miejsce.

Odgrywanie ról jasełkowych pomaga nam wczuć się w rolę Józefa i Maryi swoim sercem. Pomaga też zrozumieć, że Pan Bóg naprawdę jest z nami obecny. Jest to też dobry moment do podzielenia się naszą wiarą i radością naszego nawrócenia z innymi.

W tym roku będziemy wystawiać nasze jasełka przy sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie 26, 28, 29 i 30 grudnia 2018 roku o 17.00. Są to "żywe" jasełka, aktorom będą towarzyszyły zwierzęta. Zapraszamy! - mówi Marcin ze wspólnoty Cenacolo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama