Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przedszkolne Koło Caritas w Laskowej

Jest ich 40, ale nie są rozbójnikami. Przeciwnie, chcą uczyć się, jak kochać bliźnich.

W Laskowej zainaugurowało działalność Przedszkolne Koło Caritas. Uroczyste powołanie koła i wręczenie legitymacji członkowskich 40 przedszkolakom odbyło się 12 grudnia w kościele parafialnym.

Dzieci na tę okazję przygotowały świąteczne już przedstawienie „Dzwony”, po którym modliły się podczas Mszy św. pod przewodnictwem wicedyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Krzysztofa Majerczaka.

Pomysł, by w laskowskim przedszkolu powstało koło Caritas zrodził się już 1 października 2018 roku z inicjatywy dzieci, rodziców i dyrektora placówki.

Jak mówią inicjatorzy powstania PKC, głównym jego celem będzie kształtowanie u dzieci miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie, szczególnie w środowisku przedszkolnym, przykazania miłości bliźniego”. Opiekunem koła została Mariola Zapiór.

Relację i galerię zdjęć z grudniowej uroczystości zobaczycie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL