Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jezus był pierwszym lektorem przejdź do galerii

Ks. inf. Adam Kokoszka postawił wysoko poprzeczkę chłopcom z dekanatu tymbarskiego.

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej odbyło się 14 grudnia uroczyste błogosławieństwo lektorów.

Mszy św. przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka, który w homilii przypomniał, że pierwszym lektorem Boga jest Jezus Chrystus, który nie tylko czytał słowo Boże, przekazywał je, ale nim żył.

Z tego względu - jak zaznaczył kapłan - funkcja lektora jest bardzo zaszczytnym zadaniem i wymagającym do czytającego nie tylko znajomości Pisma św., ale przede wszystkim przyjaźni z Biblią oraz przykładu życia, by codzienne postępowanie nie przeczyło spełnianej funkcji.

Do uroczystości przygotowywało się 60 chłopców z parafii dekanatu tymbarskiego. Kurs lektorski trwał od 17 listopada. Zajęcia odbywały się w kościele w Dobrej i w miejscowej szkole podstawowej.

Organizatorem kursu był ks. Jakub Jasiak, zajęcia z fonetyki prowadziła Maria Walczak. W przeprowadzeniu kursu pomagali ceremoniarze i kandydaci na ceremoniarzy: Marcin Pałys, Kacper Lach, Krystian Bielski i Szczepan Przybytek.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL