Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak przeżywać święta Bożego Narodzenia bez Bożego Narodzenia? przejdź do galerii

Bp Andrzej Jeż podziękował świeckim diecezjanom za czuwanie nad istotą świąt.

W kurii biskupiej w Tarnowie odbyło się 19 grudnia świąteczne spotkanie biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń działających w diecezji. Prócz nich bp. Jeża odwiedzili uczniowie szkół katolickich z Tarnowa, wspólnota Cenacolo, a także samorządowcy m.in. z powiatu tarnowskiego i Mielca.

Składając gościom życzenia bp Jeż odniósł się do świątecznych dekoracji miast. - Zasmuca mnie fakt, że wystrój świąteczny w naszych miastach jest pozbawiony akcentów związanych z Bożym Narodzeniem. Zastanawia mnie ta forma przeżywania Świąt Bożego Narodzenia bez Bożego Narodzenia. Jeśli usuniemy istotę świąt, wówczas symbole i znaki stają się puste, świecą, przyciągają oko, ale nie prowadzą dalej, w tajemnicę - mówił biskup.

Pasterz diecezji podziękował świeckim działającym w ruchach i stowarzyszeniach katolickich za czuwanie nad ochroną istoty świąt Bożego Narodzenia. - Dziękuję, że przez swoją duchowość, działalność jesteście apostołami Boga we współczesnym świecie, który chciałby tak żyć, jak gdyby On nie istniał - mówił pod adresem zebranych bp Jeż.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama