Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak przeżywać święta Bożego Narodzenia bez Bożego Narodzenia? przejdź do galerii

Bp Andrzej Jeż podziękował świeckim diecezjanom za czuwanie nad istotą świąt.

W kurii biskupiej w Tarnowie odbyło się 19 grudnia świąteczne spotkanie biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń działających w diecezji. Prócz nich bp. Jeża odwiedzili uczniowie szkół katolickich z Tarnowa, wspólnota Cenacolo, a także samorządowcy m.in. z powiatu tarnowskiego i Mielca.

Składając gościom życzenia bp Jeż odniósł się do świątecznych dekoracji miast. - Zasmuca mnie fakt, że wystrój świąteczny w naszych miastach jest pozbawiony akcentów związanych z Bożym Narodzeniem. Zastanawia mnie ta forma przeżywania Świąt Bożego Narodzenia bez Bożego Narodzenia. Jeśli usuniemy istotę świąt, wówczas symbole i znaki stają się puste, świecą, przyciągają oko, ale nie prowadzą dalej, w tajemnicę - mówił biskup.

Pasterz diecezji podziękował świeckim działającym w ruchach i stowarzyszeniach katolickich za czuwanie nad ochroną istoty świąt Bożego Narodzenia. - Dziękuję, że przez swoją duchowość, działalność jesteście apostołami Boga we współczesnym świecie, który chciałby tak żyć, jak gdyby On nie istniał - mówił pod adresem zebranych bp Jeż.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL