Nowy numer 42/2019 Archiwum

Do hymnu

W ogólnopolskim konkursie Narodowego Centrum Kultury aż dwie szkoły z Małopolski zdobyły czołowe miejsca.

W Warszawie 19 grudnia podczas uroczystej gali podsumowano ogólnopolski konkurs "Do Hymnu", którego organizatorem było NCK.

Do zmagań przystąpiło 289 szkół z całej Polski, w tym 50 z Małopolski. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów. Wśród zwycięzców są dwie placówki z Małopolski - Szkoła Podstawowa w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jodłówce-Wałkach (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu (III miejsce).

Szczegółowe wyniki konkursu:

I miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie, województwo łódzkie. Nagroda pieniężna w wysokości 20 tys. zł.

II miejsce ex aequo

  • Szkoła Podstawowa im. Franciszka z Asyżu w Jelnej, województwo podkarpackie. Nagroda pieniężna w wysokości 15 tys. zł,
  • Szkoła Podstawowa w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jodłówce-Wałkach, województwo małopolskie. Nagroda pieniężna w wysokości 15 tys. zł.

Szkoła w Jodłówce-Wałkach   Szkoła w Jodłówce-Wałkach
Archiwum szkoły
III miejsce ex aequo

  • Szkoła Podstawowa nr 47 im. J.I. Kraszewskiego w Lublinie, województwo lubelskie. Nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu, województwo małopolskie. Nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł.

Szkoła w Starym Wiśniczu   Szkoła w Starym Wiśniczu
Archiwum szkoły
Ponadto jury przyznało 12 nagród wojewódzkich w wysokości 5 tys. zł, a dyrektor NCK wręczył swoje nagrody dwóm szkołom specjalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL