Nowy numer 42/2019 Archiwum

Paczka dla kombatanta na Kresach

Parafia w Kąclowej włącza się w akcję charytatywną stowarzyszenia Odra - Niemen, dzięki której do Polaków żyjących za wschodnią granicą Polski trafi pomoc żywnościowa.

Stowarzyszenie od lat pomaga polskim kombatantom żyjącym za wschodnią granicą Polski w ramach akcji „Wesprzyj kombatantów na Kresach”. Dzięki darczyńcom przygotowuje paczki żywnościowe, które trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Obecna zbiórka trwa do 31 grudnia w różnych miejscach Polski. Na terenie diecezji tarnowskiej dary można przynosić m.in. do Sądeckiego Towarzystwa Patriotycznego w Nowym Sączu, Zespołu Szkół w Gwoźdźcu czy do OSP w Jurkowie. Pełna lista koordynatorów akcji i miejsc zbiórki żywności znajduje się na stronie stowarzyszenia rodacybohaterom.pl. TUTAJ również można znaleźć wzorcowy skład paczki.

W akcję charytatywną chce się włączyć także parafia w Kąclowej. - Nasza parafia pragnie przyłączyć się do inicjatywy „Wesprzyj kombatantów na Kresach”, organizowanej przez stowarzyszenie Odra - Niemen. Jest to pomoc skierowana do Polaków, którzy mieszkają na Kresach, a ich sytuacja materialna jest bardzo ciężka. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz 100. rocznica odzyskania niepodległości to dobra okazja, aby pomyśleć o naszych rodakach. Dlatego prosimy o pomoc w zbiórce żywności. Paczki można składać do 1 stycznia w sali księdza biskupa Józefa Gucwy - czytamy w ogłoszeniach parafialnych. Duszpasterze proszą, by ofiarodawcy dołączyli do paczki kartkę świąteczną lub list z adresem zwrotnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL