Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. Jan Pietryka

Był emerytowanym proboszczem parafii Luszowice, ostatnio mieszkańcem Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Ks. Jan Pietryka urodził się 5 maja 1940 roku w Woli Chorzelowskiej.  Pochodził z parafii Trześń. Egzamin dojrzałości złożył w Mielcu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 28 czerwca 1964 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Trzetrzewina, Łącko, Kamionka Wielka, Bochnia - św. Mikołaja i Luszowice.

W latach 1978-2010 pełnił urząd proboszcza parafii Luszowice. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego asystenta Akcji Katolickiej w dekanacie Dąbrowa Tarnowska, członka Zespołu Duszpasterstwa Rolników Diecezji Tarnowskiej, członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej, wizytatora przed wizytacją kanoniczną parafii i wicedziekana dekanatu Tarnów - Północ.

Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Luszowice w charakterze rezydenta. Od 2017 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. W 2005 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Msza święta w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zostanie odprawiona w sobotę 22 grudnia o godz. 9. Wprowadzenie ciała śp. ks. Jana do kościoła parafialnego w Luszowicach odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godz. 11. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Luszowicach będzie celebrowana w niedzielę 23 grudnia o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL