Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Jan Pietryka

Był emerytowanym proboszczem parafii Luszowice, ostatnio mieszkańcem Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Ks. Jan Pietryka urodził się 5 maja 1940 roku w Woli Chorzelowskiej.  Pochodził z parafii Trześń. Egzamin dojrzałości złożył w Mielcu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 28 czerwca 1964 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Trzetrzewina, Łącko, Kamionka Wielka, Bochnia - św. Mikołaja i Luszowice.

W latach 1978-2010 pełnił urząd proboszcza parafii Luszowice. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego asystenta Akcji Katolickiej w dekanacie Dąbrowa Tarnowska, członka Zespołu Duszpasterstwa Rolników Diecezji Tarnowskiej, członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej, wizytatora przed wizytacją kanoniczną parafii i wicedziekana dekanatu Tarnów - Północ.

Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Luszowice w charakterze rezydenta. Od 2017 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. W 2005 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Msza święta w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zostanie odprawiona w sobotę 22 grudnia o godz. 9. Wprowadzenie ciała śp. ks. Jana do kościoła parafialnego w Luszowicach odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godz. 11. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Luszowicach będzie celebrowana w niedzielę 23 grudnia o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama