Nowy numer 42/2019 Archiwum

Opłatek z ciszą w tle przejdź do galerii

W Grybowie mieszkańcy miasta z burmistrzami i księżmi łamali się opłatkiem.

W Grybowie miejska wigilia odbyła się na rynku w pobliżu bazyliki św. Katarzyny 23 grudnia. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy w związku z tragiczną śmiercią 12 polskich górników w czeskiej kopalni niedaleko Karwina.

- Spotykamy się czwarty raz na miejskiej wigilii. W tym roku ma ona wyjątkowy charakter, ponieważ przeżywamy ją w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mijający rok był rokiem wyborczym, dlatego chciałbym podziękować mieszkańcom Grybowa, którzy na mnie głosowali, za udzielenie mi mandatu zaufania na następną kadencję - mówił burmistrz Paweł Fyda.

Dziewczęta łamią się opłatkiem na grybowskim rynku   Dziewczęta łamią się opłatkiem na grybowskim rynku
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
W wigilii uczestniczył ks. prał. Ryszard Sorota, kustosz grybowskiej bazyliki. Kapłan odczytał ewangelię o narodzeniu Pańskim, odmówił modlitwę przypominając także o zmarłych górnikach i ich rodzinach.

- Najważniejszym sensem naszego spotkania jest to, że na świat przychodzi Jezus, który przynosi ze sobą radość, pokój, nadzieję. Przyjmując Boga do swych serc w te święte dni, nieśmy Go do naszych domów, sąsiedztw, miejsc nauki i pracy - apelował ks. Sorota.

Uczestnicy grybowskiej wigilii mogli łamać się wspólnie opłatkiem, składać sobie życzenia, a na koniec spróbować wigilijnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL