Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chleb łączy na rynku przejdź do galerii

Mieszkańcy Bobowej składali sobie życzenia, św. Mikołaj rozdawał pierniki, a jego pomocnicy jeździli na motocyklach.

Minutą ciszy i modlitwą w intencji zmarłych górników rozpoczęła się wigilia na rynku w Bobowej. Gospodarzem spotkania był burmistrz Wacław Ligęza.

- W Bobowej wigilie zaczęły się wcześniej niż w Grybowie. Z roku na rok gościmy na rynku coraz więcej osób. Na nasz rynek przyjdziemy także w noc sylwestrową, ponieważ w tym roku minie 10. rocznica ponownego przyznania praw miejskich Bobowej, rozpoczniemy wtedy również świętowanie 680. rocznicy lokacji naszego miasta - mówi burmistrz.

Obecny na wigilii proboszcz bobowskiej parafii ks. dr Marian Chełmecki przypomniał, że rynek to miejsce, które łączy wiele dróg. - Dziś łączy ludzi, czego symbolem jest opłatek, którym będziemy się łamać. Miejska wigilia na rynku to dobry pomysł, żeby podkreślić, że żyjemy nie tylko w rodzinach, sąsiedztwie, ale także w większej rodzinie, jaką jest nasze miasto i nasza parafia - podkreśla duszpasterz.

Na bobowską wigilię w mikołajkowych przebraniach przyjechali motocykliści z bobowskiej grupy motocyklowej. Dzieci w anielskich strojach śpiewały kolędy, a na wszystkich czekał słodki piernik z życzeniami burmistrza rozdawany przez św. Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL