Nowy numer 3/2021 Archiwum

Więcej światła!

Bp Andrzej Jeż składa życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia czytelnikom "Gościa Tarnowskiego".

„Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”; „Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1, 9 i 5).

Na naszej północnej półkuli święta Bożego Narodzenia obchodzone są w okresie przesilenia zimowego, po którym zaczyna stopniowo przybywać dnia, zgodnie z niezmiennym rytmem pór roku. Pozwala nam to lepiej zrozumieć metaforę światła, które rozprasza ciemności. Symbol ten nawiązuje do rzeczywistości, która do głębi nas porusza: chodzi o światło dobra, które zwycięża zło; chodzi o światło miłości, która pokonuje nienawiść; chodzi o światło życia, które odnosi zwycięstwo nad śmiercią.

Tajemnica Bożego Narodzenia pozwala nam doświadczyć obecności Światła – Jezusa Chrystusa, który jest „Światłością świata” rozświetlającą mroki ludzkich ciemności.

Niech doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacnia w naszych rodzinach i wspólnotach wzajemną miłość i pokój, wzbudza pragnienie opromieniania życia poprzez codzienne dobre uczynki, życzliwie wypowiadane wobec siebie słowa i okazywane gesty dobroci.

Gorąco życzę, aby każdy z nas odnalazł swoje Betlejem, czyli miejsce, w którym spotka się z Bogiem, odnajdzie Boga w drugim człowieku, usłuży Mu i okaże serce.

Z życzeniami radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia łączę dar gorącej modlitwy.

† Andrzej Jeż

Biskup Tarnowski

Tarnów, Boże Narodzenie 2018

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama