Nowy numer 3/2021 Archiwum

To nie jest przedstawienie, a my nie jesteśmy aktorami przejdź do galerii

Wspólnota Cenacolo z Poręby Radlnej zaprasza do Betlejem w Tuchowie.

Przed sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej stanęło miasteczko, w którym członkowie wspólnoty Cenacolo opowiadają o Bożym Narodzeniu.

- To nie jest przedstawienie, a my nie jesteśmy aktorami. Jezus rzeczywiście przyszedł na świat, narodził się i jest wśród nas obecny. Przypominamy wydarzenia, które są aktualne tu i teraz - mówi Marcin ze wspólnoty Cenacolo.

Uczestnicy misterium mogą podążać za Maryją i Józefem do Nazaretu, a później do Betlejem, gdzie są świadkami narodzin Jezusa. Ewangeliczną historię członkowie wspólnoty opowiadają słowem, dźwiękiem i tańcem w wykonaniu aniołów.

Jasełka wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej
Gość Tarnowski

- Boże Narodzenie jest naprawdę źródłem radości. Ja kiedyś byłem smutnym człowiekiem, miałem problem z narkotykami, alkoholem. Kiedy udawało mi się choć na trochę odstawić używki, szczęście, radość wcale nie powracały. Dopiero nawrócenie, odzyskanie wiary w Boga, poczucie Jego obecności dało mi siłę do powstania. Radość, nadzieja, szczęście są w Bogu. I tego doświadczają członkowie wspólnoty, do której należę. O Bożej opiece, która daje sens życiu, możemy się przekonać naocznie, ponieważ żyjemy z Bożej opatrzności. Jedzenie, ubranie, środki do życia mamy od Boga dzięki życzliwości i sercu dobrych ludzi, których On do nas posyła - opowiada Marcin.

Wspólnota Cenacolo pomaga osobom uzależnionym w powrocie do normalnego życia. W Polsce działają aktualnie trzy domy dla mężczyzn, trwają przygotowania do otwarcia domu dla kobiet.

- W naszych domach najważniejszym filarem jest wiara i staramy się wszystko budować na Jezusie. Toteż ważna dla naszej przemiany jest ewangelizacja. Mówiąc innym o Panu Bogu i o tym, jak On zmienia nasze życie, umacniamy naszą wiarę. Prócz świadectw kolejnym sposobem ewangelizacji są przedstawienia. W tym roku przygotowaliśmy jasełka. Staramy się nie przeżywać tego w sposób powierzchowny jako przedstawienie, ale jako wydarzenie, które rzeczywiście miało miejsce. Odgrywanie ról jasełkowych pomaga nam wczuć się w rolę Józefa i Maryi swoim sercem. Pomaga też zrozumieć, że Pan Bóg naprawdę jest z nami obecny. Jest to też dobry moment do podzielenia się naszą wiarą i radością naszego nawrócenia z innymi. W tym roku będziemy wystawiać nasze jasełka przy sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie 28, 29 i 30 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00. Są to żywe jasełka z udziałem ludzi i zwierząt. Zapraszamy! - dodaje Marcin.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama