GN 41/2019 Archiwum

Młodzi już w Madrycie

Dziś w stolicy Hiszpanii rozpoczyna się Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé.

Spotkanie Taizé w Madrycie pragnie być dla Europy przesłaniem zaufania i braterstwa. Jak powiedział brat Alois, już samo otwarcie przez pięć dni drzwi dla młodych, których się nie zna, jest gestem zaufania.

- Kościół potrzebuje tej ufności, aby głębiej pokazać wartość Ewangelii. Także Europa potrzebuje zaufania pomiędzy narodami. Żyjemy w trudnej epoce, w której można rozwiązać wiele problemów tylko wtedy, gdy będziemy pracować razem. Taizé oferuje młodym źródło tej ufności. Dla nas jest nim Bóg. Młodzież nie chce iść tylko za tradycją. Chce przekonać się osobiście - podkreślił brat Alois, przedstawiając program 41. Europejskiego Spotkania Młodych w Madrycie.

W spotkaniu weźmie udział ok. 15 tys. osób. Z Diecezjalnym Duszpasterstwem Pielgrzymkowo-Turystycznym ITER z Tarnowa na Europejskie Spotkanie Młodych wyruszyło 75 osób. Autobus z młodzieżą z Mielca i Bochni także dotarł na miejsce.

Młodzi już w Madrycie   Młodzież z Mielca też czeka już tylko na przyjęcie Archiwum Taizé Mielec Przez najbliższe dni młodzież będzie się spotykać przed południem na modlitwie w 170 parafiach, natomiast wieczorem w jednej z hal targowych Ifema w pobliżu lotniska. Organizatorzy przygotowali szereg warsztatów, m.in. nauka i wiara, katolicka nauka społeczna, muzyka. Przewidziane jest czuwanie w intencji pokoju oraz święto narodów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL