Nowy numer 42/2019 Archiwum

Anioły w Tuchowie

W inicjatywę tę włącza się niezliczona liczba wolontariuszy i darczyńców. W tym roku celem była przebudowa kaplicy i świetlicy w ubogiej dzielnicy miasta Resistencia w Argentynie.

Organizatorem Misyjnego Jarmarku z Aniołami, który po raz 12. odbył się przed świętami przy tuchowskim sanktuarium, jest Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji. Z roku na rok inicjatywa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W jarmark włącza się niezliczona liczba wolontariuszy i darczyńców, którzy przygotowują dekoracje świąteczne, wypieki, specjały polskiej kuchni, takie jak smalec, chleb, bigos, paszteciki, wszelkiego rodzaju konfitury.

– Nie jesteśmy w stanie nawet wszystkich wymienić czy zliczyć, bo tych osób jest naprawdę wiele. Niektórzy na furtę podrzucają nam paczki z ozdobami na jarmark. Jest to także wiele szkół, kół gospodyń wiejskich czy innych organizacji. Zasięg pomocy jest naprawdę szeroki i nie ogranicza się tylko do lokalnych grup – mówi br. Jakub Gościński z Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji. To grupa braci kleryków redemptorystów, która skupia przy sobie młodzież. Wspólnie z nią przygotowuje ozdoby i je rozprowadza, a cel jest szczytny. – Co roku konkretny. W ubiegłym roku była to budowa kościoła na Białorusi, dwa lata temu w Afryce. Tym razem jest to Argentyna i tam remont kaplicy i salek katechetycznych dla młodzieży w ubogiej dzielnicy miasta Resistencia. Wiemy już, że podczas jarmarku w 2019 roku będziemy wspierać misję w Brazylii – wyjaśnia br. Jakub. Organizatorzy podkreślają, że jarmark ten to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale i rozbudzanie misyjnego ducha. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w jarmark, chcą się odwdzięczyć modlitwą. Na 13 stycznia zaplanowano spotkanie dla wszystkich wolontariuszy, które rozpocznie się wspólną Eucharystią, a zakończy spotkaniem przy kawie i ciastku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL